"2 GİTARIMI SATTIM, KİRAMI ÖDEDİM, SAHNELERE KAVUŞMALIYIZ"

Müzisyenler ve sahne emekçileri, aylardır işsiz. 100'e yakın müzisyen intihar etti, birçoğu enstrümanlarını satmaya başladı. Redd grubunun solisti Doğan Duru da ev kirasını ödemek için iki gitarını sattığını paylaştı.

"2 GİTARIMI SATTIM, KİRAMI ÖDEDİM, SAHNELERE KAVUŞMALIYIZ"
05 Haziran 2021 - 10:33
Redd grubunun solisti Doğan Duru, evinin kirasını ödeyebilmek için iki gitarını sattığını duyurdu. Twitter hesabından ‘kademeli normalleşme’ kararlarında müzisyen ve sahne emekçilerinin gözardı edilmesine tepki gösteren Duru, bu konunun normalleştirilmemesi gerektiğinin vurgulayarak şunları belirtti:

“İki gitarımı sattım, kiramı ödedim. Müzisyenlere yardım, destek için enstrümanları satma konusunu üzüntüyle karşılıyorum. Destek, yardım vs gibi şeyler yerine sesimizi yükseltmeli sahnelerimize kavuşmalıyız. Bu konuyu normalleştirmeyelim, İsyan etme noktasındayız, edelim!”

“Kimsenin kahramanlığının yeterli olmayacağı bir konu bu. Sahte kahramanların pelerinine vantilatör tutmayın. Bizim işimiz sahnede olmak. Başka bir çözüm yok. Amacımız destek yaratmak değil sahneye çıkmak için şartları zorlamak olmalı.”E-Gazetem.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum