Başkan İDUĞ'dan Türkiye'nin en büyük ücretsiz Dijital Sınıfı

Bornova Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliği yaratma hedefiyle hayata geçirdiği vizyon projesi Türkiye’nin en büyük  eğitim portalı olarak  büyük beğeni topluyor.

Başkan İDUĞ'dan Türkiye'nin en büyük ücretsiz Dijital Sınıfı
06 Haziran 2021 - 18:15 - Güncelleme: 06 Haziran 2021 - 18:29
7 GÜN 24 SAAT ERİŞİM
http://dijitalsinif.bornova.bel.tr/  adresinden erişim sağlanabiliyor. Dijital Sınıfa 1. Sınıf  ile 12. sınıf arasındaki ortaokul ve lise öğrencileri ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Öğrenciler, uzaktan erişim tekniğine dayalı Dijital Sınıf’a kendilerine ait program şifreleri ile bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarından günün her saatinde ulaşabiliyor.
1 MİLYON ÖZEL SORU
 
Öğrenciler dersleri izleyebiliyor pandemi nedeniyle okullardan uzak kalan öğrenciler için eğitim portalında 1 Milyon özel soru bankasında mevcut. alıştırma sorularını indirip çözebiliyorlar. Destekleyici bir eğitim modeli olan sistemde, deneme sınavları da yer alıyor. LGS’ye hazırlanan 8. sınıflar ile SYS ve AYS’ye girecek 12. sınıflara özel canlı yayınlar yapılıyor.  Eğitim portalında öğrenciler, eğitmenlere soru sorabiliyor ,veliler de aynı site üzerinden öğrencilerin başarı grafiğini takip edebiliyor.

BORNOVA BELEDİYESİ HER ŞEYİ DÜŞÜNMÜŞ : ALTYAZIYLA ANLATIM
Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uyumlu içeriklerin yer aldığı Proje ile dershane, engelli öğrencilerin evlerine götürülmüş oldu.  Uzman eğitmenler tarafından hazırlanan toplam 3 bin 700 saatlik eğitim videosu, işitme engelli öğrencilerin yararlanması için altyazı ile desteklenecek.

YAPAY ZEKA İLE YÖNETİLİYOR

Bornova Belediyesi büyük bir ekiple geliştirdikleri ‘’eğitimde fırsat eşitliği ‘’ projesinde ücretsiz dershane için  tüm  ders içeriklerinin çekimlerini   4K kamera ile gerçekleşti.BAŞKAN MUSTAFA İDUĞ'A EN İYİ VİZYON PROJESİ ÖDÜLÜ 


İki vizyon proje; Dijital Sınıf ve Altın Bilezik, En İyi Vizyon Projesi Ödülü’ne layık görüldü.
 Eğitim alanındaki fırsat eşitsizliğini ortadan kaldıracak Dijital Sınıf ve istihdama katkı sağlayacak Altın Bilezik projeleri ile Dijital Belediyecilik ve Sosyal Sorumluluk kategorisinde kazanılan ödülü, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ aldı. Türkiye’nin en önemli iki sorunun eğitim ve istihdam olduğuna dikkat çeken Başkan İduğ, ödül aldıkları iki projeyi de bu sorunların çözümüne katkı koymak için hayata geçirdiklerini söyledi.

E-Gazetem.com 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum