BERKİN, ÖLÜMÜNÜN 8'İNCİ YILINDA ANILDI!

Berkin Elvan’ın ekmek almaya giderken Okmeydanı'nda polisin attığı gaz fişeğiyle vurulmasının üzerinden 8 yıl geçti. Berkin, vurulduğu yerde yapılan bir etkinlikle anıldı.

BERKİN, ÖLÜMÜNÜN 8'İNCİ YILINDA ANILDI!
16 Haziran 2021 - 15:49
Berkin Elvan’ın ekmek almaya giderken Okmeydanı'nda polisin attığı gaz fişeğiyle vurulmasının üzerinden 8 yıl geçti. Berkin, vurulduğu yerde yapılan bir etkinlikle anıldı.

Elvan ailesi, Berkin’in vurulduğu alanda toplanarak anma gerçekleştirdi. Aile fertleri “Biz ilerde bu kararın teşkil etmesini istiyoruz. Başka hiçbir isteğimiz yok. O yüzden size çok ihtiyacımız var” diyerek cuma günü görülecek karar duruşmasına çağrı yaptı.
Gezi Parkı Direnişi sırasında Okmeydanı'nda polisin attığı gaz fişeğiyle kafasından yaralanarak aylarca yaşam mücadelesi veren Berkin Elvan, cuma günü görülecek karar duruşması öncesinde vurulduğu yerde anıldı. 16 Haziran 2013 tarihinde 15 yaşındayken vurulan Elvan’ın cuma günü Çağlayan Adliyesi saat 10.00’da görülecek duruşmasına tüm aile fertleri çağrı yaptı. Baba Sami Elvan ve Anne Gülsüm Elvan, tüm kamuoyunu cuma günü saat 09.30’da İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi’ne beklediklerini kaydetti.

Elvan ailesi adına basın açıklamasını okuyan Berkin’in kız kardeşi Özge Elvan, “Bundan tam sekiz yıl önceydi. Oğlumuz, sekiz yıl önce bugün, polis tarafından hedef alınarak başından gaz fişeğiyle tam da bu sokakta vuruldu. Can güvenliğimizden sorumlu olan devlet ve devletin güçleri, oğlumuzu sekiz yıl önce bugün bizden kopardı. Oğlumuz 16 Haziran 2013’ten beri büyüdüğü, top oynadığı, okula gittiği bu mahalleye ve evimize bir daha dönemedi” dedi.
Yargının sekiz yıldır çağrılarına kulak tıkadığının altını çizen Elvan, çocuk katillerinin korunduğunu söyleyerek, “Biz sadece kan akmasın, silahlar sussun, çocuklar öldürülmesin istedik. Oğlumuzu vuran katil Fatih Dalgalı, hapishanede olması gerekirken görevine devam etti. Tam sekiz yıldır görev yaptığı bölgeden haberler aldıkça endişeleniyoruz. Biliyoruz ki bu ülkede katiller devletin yetkili makamları tarafından korunuyor” dedi.

E-Gazetem.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum