GALATASARAY'DA SEÇİM ERTELENME İHTİMALİ

Galatasaray Başkan Adayları gündemde dolaşan 29 Mayıs'ta yapılması planlanan seçimin ertelenme ihtimalini değerlendirdi. Galatasaray Başkan Adayları Metin Öztürk, Burak Elmas ve Eşref Hamamcıoğlu’nun yorumları ise seçimin ertelenmeyeceği yönünde.

GALATASARAY'DA SEÇİM ERTELENME İHTİMALİ
03 Mayıs 2021 - 14:16
Seçimin ertelenmesi ile alakalı bir bilgi duymadığını belirten Metin Öztürk "Eğer Galatasaray Mustafa Cengiz döneminde bir dönem daha geçirirse Eylül ayında kim gelirse gelsin Galatasaray'ı kurtaramaz. Bu karar Galatasaray'ın temeline dinamit koymaktır. Galatasaray'ın önünde tek bir engel vardır o da Mustafa Cengiz'dir, kendisi Galatasaray'ın el frenidir!" şeklinde konuştu.

Galatasaray seçimlerinin ertelenmesinin mümkün olduğunu vurgulayan Eşref Hamamcıoğlu "Seçim ertelenemez ancak pandemi bahane gösterilerek iptal edilir ve ileri bir tarihe atılır. Ancak pandemi geçen sene mart ayından beri var. Neden Mayıs'ta yapılacak diyerek bu kadar adayı hazırlık sürecine soktunuz. Bu kötü niyetli bir tavırdır." diye konuştu.

Galatasaray'da imzaları ilk veren Başkan Adayı olarak öne çıkan Burak Elmas ise "Ertelenmesi mümkün değil. Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin de kongreleri var. Bu karar Galatasaray yönetiminin alabileceği bir karar değil ancak devlet alabilir. Eğer devlet böyle bir karar alırsa da Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin kongreleri de iptal olur. 29 Mayıs çok önemli bir gün. Hem Şampiyonlar Ligi finali oynanacak hem de fetih gösterileri yapılacak. Bu kadar etkinliğin olacağı günlerde Galatasaray Seçimli Kongre'si özel olarak seçilip iptal edilebilir mi? Ben mümkün görmüyorum" ifadelerini kullandı.

E-Gazetem.com

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum