GALATASARAY: "YUNAN YETKİLİLERİNDEN ÜLKEMİZ ADINA ÖZÜR BEKLİYORUZ"

Olympiakos ile oynanacak hazırlık maçı için Yunanistan'a giden Galatasaray, PCR testlerinin kabul edilmemesi ve Yunan yetkililerin tavırlarından dolayı İstanbul'a geri dönmeye karar verdi. Sarı-kırmızılılar, havalimanında yaklaşık iki saat süre boyunca bekletildiklerini ifade etti.

GALATASARAY: "YUNAN YETKİLİLERİNDEN ÜLKEMİZ ADINA ÖZÜR BEKLİYORUZ"
13 Temmuz 2021 - 14:28
Galatasaray Spor Kulübü, Yunanistan'da yaşananlarla ilgili açıklama yaptı. Spor Kulübü, şunları belirtti:

“Dostluk havasında bir hazırlık maçı oynamak için gittiğimiz Atina'da, bugün yaşanan olayla birlikte bir Türk takımına karşı net bir ayrımcılık yapılmıştır. Türkiye ve Yunanistan arasındaki mutat diplomatik uygulama dışına çıkılarak zaten uluslararası alanda 72 saat geçerli PCR testleri kabul edilmemiş, yeni test istenmiş, teknik direktörümüz Sayın Fatih Terim ve bazı oyuncularımızın test için yapıcı davranmaları ve ilgili işlemleri yapmalarına rağmen son derece yakışıksız, hatta küstahça bir üslupla davranılmış, çıkarılan zorluklar artarak devam etmiştir. Yunan gümrük personeli ve emniyet güçlerinin bu tavır, uygulama ve davranışını asla kabul etmiyoruz.

Türk bayrağını büyük gururla formasında taşıyan, Avrupa'da Türkiye'yi defalarca temsil eden Galatasaray, ilk kez böyle bir saygısızlığa maruz kalmıştır.

Yönetim Kurulu olarak, hocamızla yaptığımız değerlendirmeler sonucunda takımımızın derhal geri dönmesi kararını almış bulunuyoruz. Yapılan bu insan haklarına aykırı muamele için Yunan makam ve yetkililerinden ülkemiz adına özür bekliyoruz.
Bu süre zarfında olayın ilk anından itibaren bizleri yalnız bırakmayan, kafilemizle irtibatta olan, sorunu dostane ve diplomatik yollarla çözmeye çalışan, başta Dışişleri Bakanlığımız olmak üzere, tüm Türkiye Cumhuriyeti Devlet Kurum ve yetkililerine teşekkür ediyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Galatasaray'ın Yunanistan'da karşılaştığı çirkin muameleye dair bir açıklama yaparak şunlara yer verdi: "Bugün Galatasaray'ın Yunanistan'da karşılaşmış olduğu iyi niyetten ve centilmenlikten uzak muamele kabul edilemez. Tüm takımlarımızın her zaman yanındayız." ifadelerini kullandı.

E-Gazetem.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum