KABİNE TOPLANTISI ÖNE ALINMIŞTI AMA İPTAL EDİLDİ!

Erdoğan'ın, Türkiye - İtalya müsabakası için Roma'ya gideceği öğrenildi. Esnafın ve vatandaşın müjde beklediği kabine toplantısı ise ertelendi.

KABİNE TOPLANTISI ÖNE ALINMIŞTI AMA İPTAL EDİLDİ!
10 Haziran 2021 - 14:25
Erdoğan'ın, Türkiye - İtalya müsabakası için Roma'ya gideceği öğrenildi. Esnafın ve vatandaşın müjde beklediği kabine toplantısı ise ertelendi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 1 Haziran'daki Kabine Toplantısı'nın ardından kademeli normalleşme planını açıklamış ve koronavirüsle mücadelede yeni dönem başlamıştı. Kritik kararların alındığı toplantının ardından bu hafta esnaf ve vatandaşların gözü Kabine'ye çevrilmişti. NATO Liderler Zirvesi nedeniyle 10 Haziran Perşembe (bugün) yapılacağı açıklanan toplantı yine ertelendi. Hürriyet'in haberine göre bugün yapılacağı açıklanan Kabine Toplantısı, Erdoğan'ın programındaki yoğunluk nedeniyle ertelendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cuma günü Euro 2020'nin açılış maçı olan Türkiye - İtalya müsabakası için Roma'ya gideceği; ardından Brüksel'deki NATO Zirvesi'ne katılacağı öğrenildi.
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bendevi Palandöken, 1 Haziran'da Odatv'ye yaptığı açıklamada bir sonraki kabine toplantısını işaret etmişti. Palandöken, turizm sezonunu hatırlatarak "Şimdi tabii bunların tamamını bakanlarımızla görüşeceğiz. Acaba 15 Haziran'da tüm sektörler açılacak mı diye. Tahmin ediyorum ki bu sektöre hem destek verilecek. Çünkü bu sektör çok zor durumda" diye eklemişti. Kendisine de eleştiriler geldiğini ve esnafın durumuna içinin acıdığını belirten Palandöken, esnafın kulaklarını da çınlattığını belirtmişti. Palandöken şöyle konuşmuştu: "Bu kapalı kalan tüm sektöre içim acıyor. Tabi onlarda bizi eleştiriyorlar. 'Ya bu meseleler gitmiyor mu anlatılmıyor mu?' diye. Yapılacak şeyleri eksiksiz yaptığımıza inanıyoruz ama açılmadığı zaman tüm bunlar kenarda kalıyor. 'Ya kardeşim 15 aydır aynı şeyleri tekrarlıyorsunuz biz perişanız' bu cümlelere kulaklarımızı çınlatıyor."

E-Gazetem.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum