MANUEL İZİN BELGESİ 12 MAYIS'A KADAR DEVAM

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliği’ne “Görev Belgesinin Süresinin Uzatılması” konulu genelge gönderdi. Buna göre manuel izin belgesi süresi 12 Mayıs'a kadar uzatıldı.

MANUEL İZİN BELGESİ 12 MAYIS'A KADAR DEVAM
07 Mayıs 2021 - 16:01
Genelgede, tam kapanma sürecinde muafiyet kapsamında bulunan işkollarında üretim faaliyetlerinin devamlılığını sağlamak ve muafiyetlerin suiistimal edilmesini önlemek amacıyla, sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf işyerlerinde görevli kişilere e-başvuru sistemi üzerinden “çalışma izin belgesi” veya manuel olarak doldurularak çalışan ve işyeri yetkilisince imzalanıp onaylanan “çalışma izni görev belgesi formunu” alma ve denetimlerde ibraz etme zorunluluğunun getirildiği vurgulandı.

Genelgede, tam kapanma döneminde üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinde herhangi bir aksama yaşanmaması için sokağa çıkma kısıtlaması muafiyeti getirilen işkolları ve görevlileri tespit edilerek duyurulduğu bildirildi.

İçişleri Bakanlığınca muafiyet kapsamındaki işveren ve çalışanların manuel olarak doldurdukları “çalışma izni görev belgesi formunun” geçerlilik süresi 12 Mayıs 2021 Çarşamba Günü saat 24.00'e kadar uzatıldığı ifade edildi.

E-Gazetem.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum