YAPTIKLARI DAİRELERİ SATMAYIP, KİRAYA VERECEKLER!

İzmir Torbalı’da süregelen kiralık konut sorununu çözmek için bir inşaat firmasından ilginç bir çözüm önerisi getirildi.

YAPTIKLARI DAİRELERİ SATMAYIP, KİRAYA VERECEKLER!
20 Temmuz 2021 - 18:13
İzmir Torbalı’da süregelen kiralık konut sorununu çözmek için bir inşaat firmasından ilginç bir çözüm önerisi getirildi. İlçede ilk akıllı evleri yapan, teknolojiyi kaliteli işçilik ile birleştiren Bahçıvan Grup yetkilileri, yaptıkları yeni daireleri satmayıp kiraya vereceklerini açıkladı.

YENİ ALANDA YENİ SİSTEM…
Torbalı Mahallesi’nde inşaat çalışmalarını sürdüren Bahçıvan Grup, Kipa Alışveriş Merkezi’nin arkasındaki alana yeni yaşam alanları kurdu. Torbalı’da bir ilke imza atacak olan Bahçıvan Grup, yeni tamamlanacak olan 5 bloklu 96 dairesinin hiçbirini satmayacak. Birinci sınıf malzeme kullanan, yapı denetimin zorunlu kıldığı ürünlerden bile daha kalitelilerini kullanıp, insanların hayatlarına yatırım yapan firma, bu daireleri tek tek kendisi kiraya verecek.

LÜKS DAİRELER SATILMAYACAK…
Torbalı’da çıkılmaz bir hal alan ‘Kiralık daire’ sorununa da ciddi derecede neşter vuracak olan Bahçıvan Grup, benzer bir adımı Buca’da da atmıştı. Burada tamamladığı daireleri satmak yerine kiraya veren Bahçıvan Grup, Torbalı’da hem azalan kiralık evlere yenilerini ekleyecek hem de kiralık daire fiyatlarının yükselmesini bir nebze de olsa durduracak. Torbalı’nın en kaliteli evlerini üstelik piyasadaki uçuk fiyatların aksine değerinde hatta değerinin altında kiraya vereceklerini ifade eden Bahçıvan Grup yöneticilerinden Utkucan Bahçıvan, “Klimalı, ankastre setli, yalıtımlı ve her şeyden önemlisi güvenli dairelerimizin yer aldığı havuzlu sitemizin inşaat çalışmaları devam ediyor. Ortalama bir daireye göre kat kat daha fazla maliyetle tamamlayacağımız dairelerimizi satmayıp, kiraya vereceğiz” dedi.

Hakan Kanber
E-Gazetem.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum