Ceren Bingöl

Ceren Bingöl


Birmingham'da (İngiltere) bıçaklama! …

06 Eylül 2020 - 17:02

Ve yine nefretin bir izi, Birmingham yaşanan bir gece.
Birmingham sokaklarında gece boyunca bıçaklamalar gerçekleşti. Birkaç kişi yaralandı. Polis büyük bir tehlikeden bahsetti.
 
İkinci büyük İngiliz şehri Birmingham'da, pazar gecesi bıçak saldırısı nedeniyle birkaç kişi yaralandı. West Midlands polisi bunun ciddi bir olay olduğunu söyledi.
 
Memurlar, saat 0.30'da Arcadian ve Snow Hill mahallelerinde bir olaya çağrıldı. Kısa bir süre sonra, bölgede bir dizi başka bıçaklama bildirildi. Bölge aynı zamanda "Eşcinsel Köyü" olarak da adlandırılır ve şehrin eşcinsel Mahallesi olarak kabul edilir.
 
Bir görgü tanığına göre, iki grup genç insan arasında bir kavga oldu. Kadın pazar günü yapılan bir röportajda "ırkçı hakaretler" duyduğunu söyledi.
 
Londra'da da beş kişi bıçak saldırısı nedeniyle yaralandı. Bir kişinin yaşam mücadelesi verdiği polis tarafından söyleniyor. Olay, İngiliz başkentinin güneydoğusunda cumartesi gecesi geç saatlerde meydana geldi. Scotland Yard'a göre beş kişi tutuklandı.
 
Yani insanların öğrenemediği bir şey var; o da kendin istediğin gibi yaşayabilirsin ama başka hayatlara ne karışma ne de değiştirme hakkın var! Bunu unutmamalıyız, sizin için günah veya ters olabilir ama herkesin bir başka hayat bakış açısı var, yani istediği gibi hayatını yaşama hakkı var.
 
Hiç kimsenin başkasının hayatin kast etme lüksü yok! Günah veya böyle bir hayat yaşanmaz diyorsunuz – velakin gidip Allah'ın verdiği canı katlediyorsunuz.
 
Artık sevmeyi bilin – öldürmeyi, dövmeyi, yıpratmayı değil. Sadece sevmeyi ve saygı duymayı öğrenin…
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Erdin Dogruyol
    2 hafta önce
    Kalemine saglik, insan hayatina dair guzel bir durus sergilemissin.